ACS vrea să-și spele păcatele pe teren propriu

Echipa de baschet ACS Targu Jiu a suferit o infrangere dramatica la Focsani. Gazdele s-au impus cu 86-83, dupa un meci in care a fost nevoie de o repriza aditionala.

Din păcate pentru oaspeţi, “cerbii” nu au reuşit să gestioneze ultima posesie din timpul regulamentar, şi au ratat şansa de a câştiga partida după patru sferturi. Kevin Allen a izbutit 30 de puncte pentru oaspeţi, Adrian Roşu a contribuit cu 22 de puncte, iar la revenirea sa pe parchet Maurice Patterson a reuşit 9 puncte.

Claudiu Alionescu, antrenorul secund al ACS Târgu Jiu, a spus că înfrângerea nu periclitează şansele de promovare în grupa valorică B.