Înfrângere severa pentru pandurii

Academica Clinceni s-a dovedit o echipa prea tare pentru Pandurii Targu Jiu. Formatia noastra a fost invinsa fara drept de apel de ilfoveni, 4-1, in uvertura etapei a 11-a.

Prima repriză a fost una extrem de slabă pentru vizitatori, care au intrat la cabine cu trei goluri încasate. Robert Ion a deschis scorul în minutul 16, iar o deviere nefericită a lui Vodă a dus la un autogol în minutul 30. Dezastrul din primul act a fost completat după doar două minute, când Ovidiu Horşia l-a învins fără probleme pe Sălăjan. Gorjenii au redus din handicap în minutul 42, prin Tudoran, care a fost pe fază la un şut trimis de Nsiah.

Panduriiii au avut şansa să revină în meci în minutul 70, când portarul advers a greşit o degajare, dar acelaşi Tudoran a şutat milimetric pe lângă bara din dreapta.

Din nefericire, golul a picat tot în poarta vizitatorilor, Ciprian Gliga marcând doi metri, după o combinaţie dintre Mihalcea şi Dobrescu.
În etapa viitoare pandurii vor da piept cu Sportul Snagov.