Sancționat pentru că a pătruns cu mașina în locul de joacă

Un tanar de pe raza municipiului Targu Jiu a fost sanctionat sambata de politistii locali, dupa ce acesta a patruns cu un autoturism in skate-park -ul de pe insulita raului Jiu.

Dorinta de adrenalina impinge din ce in ce mai multi tineri la gesturi care ii pot costa viata. Dupa ce saptamana trecuta Politia Locala a Municipiului Targu Jiu a aplicat o amenda unui tanar care facea drifturi pe Heliport, sambata politistii locali au fost solicitati sa intervina din nou, de aceasta data fiind vorba de un tanar care a patruns cu masina in locul de joaca.

Zona respectiva este cunoscuta ca fiind des folosita pentru astfel de practici, insa autoritatile locale nu au luat nicio masura concreta. A fost montata o bariera, dara aceasta a ramas nefunctinala din cauza birocratiei.

Marcel Romanescu, primar Tg-Jiu

Primarul Marcel Romanescu declara saptamana trecuta ca pana in luna august a acestui an accesul pe insulita se va face in mod controlat

Anamaria Ianc

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *