Trei succese la rând pentru CSM Târgu Jiu în Liga 4

Echipa de fotbal CSM Târgu Jiu a obținut, sâmbătă, a treia victorie consecutivă în campionat. Elevii lui Mario Găman au trecut de CS Internațional Bălești, 6-1, într-un meci contând pentru etapa a treia din Liga a patra gorjeană.

Prima repriză a fost la discreția gazdelor, care s-au distanțat la 3-0 după numai o jumătate de oră. Bebeto Lupuleț, cu două goluri, și Albert Filip au stabilit scorul primelor 45 de minute. Alb-albaștrii au început mai apatici actul secund, dar au reușit din nou să marcheze primii. Filip a făcut “dubla”, după ce portarul Mădălin Muraru “a bâlbâit” mingea expediată de mijlocaș. Alin Văcaru a redus din handicap după o fază fixă, în minutul 84, dar replica finală le-a aparținut amfitrionilor, care au mai punctat de două ori: prin Lupuleț și Mihnea Tutunaru.

La finalul meciului, antrenorul Mario Găman a apreciat suportul din tribune, dar și calitatea jocului. Tehnicianul a avut și unele reproșuri pentru băieții săi.

După trei meciuri, CSM are 9 puncte acumulate în Liga 4 și este lider datorită golaverajului.

CSM Târgu Jiu: Oprița, Bărănescu, Stancu, Marina, S.Popescu – Habet, Albert ­– A.Rasoveanu, Pîrcălabu, O.Rasoveanu – Lupuleț. Au intrat pe parcurs Cărămidaru, Pătrășcoiu, Blaj, Țambu, Tutunaru.