Remiză în amicalul de la Târgu Jiu

CSM Târgu Jiu și Vulturii Fărcășești au terminat la egalitate, 1-1, meciul amical disputat astăzi pe terenul trei din Complexul Municipal Sportiv.

Golul echipei pregătite de Mario Găman a fost reușit de Sebi Popescu înainte de pauză. Samson Nwabueze a punctat pentru vizitatori la trei minute de la reluarea jocului. A fost al doilea amical disputat în această vară între cele două formații. CSM și Vulturii au remizat și la Fărcășești, 2-2.

CSM Târgu Jiu a început cu următorul ”11”: Alexandru Oprița – Fabian Bărănescu, Sebi Popescu, Robert Stancu, Lucian Marina – Marian Habet, Albert Filip, Albert Cărămidaru, Tudor Pătrășscoiu, Adelin Pîrcălabu – Bebeto Lupuleț.

Antrenorul gazdelor s-a declarat mulțumit de cum s-au mișcat jucătorii săi.

Mario Găman, antrenor CSM Târgu Jiu

Pentru CSM urmează o nouă partidă de verificare sâmbătă, 10 august, la Cărbunești. Târgujienii dau piept cu Gilortul, de la ora 11.00, pe Stadionul “Cristinel Răducan”.