Oficialii Gilortului acuză arbitrajul după eșecul cu Vâlcea

Gilortul Târgu Cărbunești a fost învinsă pe teren propriu în runda a doua a Ligii a treia. Fotbaliștii lui Alex Stoica au pierdut dramatic partida cu una dintre candidatele la promovare din Seria 8, SCM Râmnicu Vâlcea.

Vizitatorii s-au impus grație unei reușite venite în ultimul minut de joc. Alexandru Dandea a fost responsabil cu golul. Până atunci, Gilortul a avut de suferit, în special în repriza secundă. Bucur a fost eliminat pentru o presupusă simulare în minutul 51, iar Dănescu a lovit transversala la 0-0, după o lovitură liberă (78). Rezultatul a fost considerat injust de antrenorul gazdelor. Stoica a declarat că deciziile de arbitraj au făcut diferența. Totuși, principalul gorjenilor și-a felicitat echipa pentru jocul prestat.

Alex Stoica, antrenor Gilortul Târgu Cărbunești

Gilortul: Iuțalîm (cpt) – Marica, Dănescu, Mitrache, Martin – Oprișa (90’+2 Brujan), Vespe (72′ Lazăr) – Rădulescu (90’+2 Popescu), Roncea (80′ Viespe), Bucur – Gîlcescu. Rezerve neutilizate: Spînu – Siewe, Săulescu, Sandu. Antrenor: Alex Stoica.
În runda viitoare, Gilortul joacă la ACS Speed Academy Pitești.