Continuă criza! Viitorul Târgu Jiu – Corvinul Hunedoara 1-3

Continuă criza pentru formația gorjeană. Trupa lui Călin Cojocaru a ajuns la a șasea înfrângere la rând (cinci în campionat și una în cupă).

Gorjenii au pierdut pentru a doua oară, în mai puțin de două luni, acasă la Severin, cu Corvinul Hunedoara, scor 1-3 (0-2 la pauză).

Pentru hunedoreni au marcat Lucas Câmpan, o dublă în minutele 20 și 40 și Mehdi Lehaire în minutul 62. Golul de onoare al gazdelor a fost reușit de Aboubacar Gakou în prelungirile partidei.

La meci au asistat aproximativ 150 de spectatori, dintre care circa 100 erau suporterii Corvinului.

Viitorul Târgu Jiu ocupă ultimul loc în clasament cu douar un punct, în șase etape. Etapa următoare gorjenii se deplasează la Metaloglobus, echipă aflată pe poziția a treia.