Au rezolvat meciul într-o repriză. CSM, victorioasă la Drăguțești

CSM Târgu Jiu s-a impus în etapa intermediară din Liga a patra gorjeană. Fotbaliștii lui Mario Găman au câștigat cu 4-1 pe terenul Științei Drăguțești.

A fost nevoie doar de 45 de minute ca oaspeții să rezolve partida. Echipa din municipiu a dat patru goluri în prima repriză. Habet din penalty, Bebeto Lupuleț, cu o dublă, și Adelin Pîrcălabu, cel care a scos și lovitura de la 11 metri, au înscris pentru vizitatori. Formația din Drăguțești a avut replică în partea a doua, când Florin Apostol a marcat spectaculos de la distanță. Antrenorul Mario Găman a fost satisfăcut de rezultat.

Mario Găman, antrenor CSM Târgu Jiu

Etapa viitoare, CSM Târgu Jiu va evolua pe teren propriu, cu CSO Tismana. Meciul este programat pentru sâmbătă, 28 septembrie, de la ora 19.30.

CSM Târgu Jiu: Ionuț Buță– Fabian Bărănescu, Robert Stancu, Lucian Marina, Sebi Popescu(min.60 Mihăiță Miculicean) – Marian Habet, Tudor Pătrășcoiu(min.69 Antonio Surcel), Ovidiu Rasoveanu(min.60 Albert Cărămidaru), Albert Filip(min.75 Dragoș Blaj), Adelin Pîrcălabu(cpt)(min.60 Mihnea Tutunaru)– Bebeto Lupuleț. Pe banca de rezevere au mai fost: Alexandru Oprița, Alexandru Lăpădat, Eduar Trăistaru, Adrian Rasoveanu.

Antrenor principal: Mario Găman. Antrenor secund: Dan Staicu. Antrenor secund: Sorin Vintilescu. Antrenor secund: Florin Popete. Antrenor cu portarii: Darin Hîrsu. Maseur: Titi Balaci. Delegat: Cristi Mihuț.