Au bătut și la Turceni. CSM rămâne lider în L4

CSM Târgu Jiu a obținut un nou succes în Liga a patra din Gorj. Fotbaliștii lui Mario Găman s-au impus cu 2-0 pe terenul formației CSO Turceni.

Meciul a contat pentru runda a patra a campionatului. Echipa din municipiu are bilanț perfect după patru etape. Oaspeții au tranșat partida încă din prima repriză. Bebeto Lupuleț și Adelin Pîrcălabu au înscris pentru lider. Golurile au venit în minutele 28 și 29, ambele pase fiind “livrate” de Sebi Popescu.

CSM Târgu Jiu are 22 de goluri marcate și doar unul primit după începutul de sezon în fotbalul gorjean și ocupă, în continuare, primul loc grație golaverajului. Totuși, antrenorul Mario Găman nu a fost pe deplin mulțumit.

“A fost un meci pe care l-am câștigat pe merit, în fața unei echipe gazdă foarte bună și disputat pe un teren excelent. A fost un un meci controlat în totalitate de noi, dar în continuare suferim la capitolul ratării, facem multe greșeli de ordin tehnic, nu ne concentrăm așa cum ar trebui. Nu vreau să le găsesc scuze, dar probabil și din lipsa de experiență sau din dorința de a realiza cât mai multe ajungem să facem asemenea erori”, a spus Găman după joc.

CSM Târgu Jiu: Alexandru Oprița – Fabian Bărănescu (min.82 Mario Țambu), Robert Stancu, Lucian Marina, Sebi Popescu – Tudor Pătrășcoiu (min.57 Albert Cărămidaru), Adrian Rasoveanu (min.45 Antonio Surcel), Ovidiu Rasoveanu (min.67 Eduard Trăistaru), Albert Filip (min. 57 Dragoș Blaj), Adelin Pîrcălabu(cpt) – Bebeto Lupuleț.

Pe banca de rezevere au mai fost: Ionuț Buță, Mihăiță Miculicean, Alexandru Lăpădat, Mihnea Tutunaru. Antrenor principal: Mario Găman. Antrenor secund: Dan Staicu. Antrenor secund: Sorin Vintilescu. Antrenor secund: Florin Popete. Antrenor cu portarii: Darin Hîrsu. Maseur: Titi Balaci. Delegat: Cristi Mihuț.