“Juveții” au câștigat după patru runde. Gâlcă, mesaj pentru jucători și fani

Universitatea Craiova s-a impus fără mari probleme în ultimul meci al rundei a 11-a din Superliga. Juveții au dat goluri pe finalul ambelor reprize și au câștigat cu 3-0 duelul cu Unirea Slobozia.

“Dubla” lui Baiaram din primul act le-a asigurat gazdelor un avantaj confortabil la pauză. Ambele goluri au venit cu capul, din pasele lui Ivan și Bancu. Jovo Lukic a debutat pentru olteni în partea secundă, și a irosit alte două oportunități bune de a înscrie. Slobozia a rămas în 10 oameni pe final, iar Mitriță le-a mai dat un gol ialomițenilor, tot din pasa lui Bancu.

Succesul a urcat-o pe Universitatea pe locul doi în campionat. Constantin Gâlcă vrea mai mult de la echipa sa, dar și de la fani.

Constantin Gâlcă, antrenor Universitatea Craiova

Sâmbătă, doljenii au meci greu. Se deplasează la Galați, pentru confruntarea cu Oțelul.