Pot întoarce oltenii rezultatul?

Universitatea Craiova are de recuperat două goluri pentru a-și continua aventura europeană. “Juveții” trebuie să o învingă la scor pe NK Maribor, în această seară, pentru a spera la grupele Conference League.

În Slovenia, gazdele s-au impus cu 2-0 după eliminarea lui Maldonado, din prima repriză. Constantin Gâlcă are încredere în valoarea jucătorilor săi, care, cu fanii în spate, trebuie să impună ritmul din primul minut.

Constantin Gâlcă, antrenor Universitatea Craiova

Principalul pericol pentru sloveni rămâne Alex Mitriță. Marcator în victoria cu CFR Cluj, Mitriță a declarat că este important ca formația gazdă să înscrie repede.

Alexandru Mitriță, Universitatea Craiova

Suporterii au venit la antrenamentul oficial al echipei dinaintea confruntării cu Maribor. Partida începe la ora 20.00.