Îmbulzeală la ajutoarele UE la Târgu Jiu

Zeci de persoane s-au înghesuit, în această dimineață, la Stadionul Municipal din Târgu Jiu unde s-au împărțit ajutoare alimentare de la Uniunea Europeană. Au fost oameni care s-au așezat la coadă cu noaptea în cap pentru a prinde un pachet. 


Îmbulzeala are şi o explicaţie. Au fost doar 735 de pachete, iar pe listele beneficiarilor sunt peste 3.000 de oameni. Astfel că, și de această dată, s-a aplicat regula primul venit, primul servit. La un moment dat, de teamă sa nu le-o ia alții înainte, oamenii au început să se îmbrâncească. A fost nevoie de intervenția polițiștilor locali pentru a calma spiritele.


Pachetele conţin alimente precum făină, mălai, ulei, zahăr, orez, dar și conserve și compoturi.

Aura Pîrvuleț

Publicitate

Vila Tei îți pune la dispoziție 26 de locuri de cazare în Targu Jiu, structurate în 8 camere și un apartament.


Cu un scor excelent pentru locație, curățenie și raport preț/calitate, vă oferim camere pentru două sau trei persoane cu prețuri începând cu 140 lei camera / noapte.
Viziteaza pagina noastră sau sună la numărul de telefon: 0765.188.282

bogdan

bogdan

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *